دشمنی غرب با اسلام به وحدت بین ادیان می انجامد

نقش صهیونیسم جهانی در کارگردانی اقدامات توهین آمیز نسبت به مقدسات را چگونه می‌بینید؟
-دشمنی با اسلام از روز نخست پیدایش اسلام با او همراه بوده است، قرآن حکیم در سوره مائده آیه 82 خطاب به پیامبر اکرم (ص) دشمن‌ترین مردم نسبت به مؤمنان را یهود و مشرکان معرفی می‌کند. لذا مشرکینی که معتقد به خدا نیستند و یهود دشمن‌ترین دشمنان اسلام هستند و این دشمنی‌ها سابقه‌ای طولانی دارد و قضایایی مانند جریان ترور پیامبر، رحلت مشکوک ایشان و دست داشتن یهود در این جریانها همه شاهد صدق این گفتار هستند؛ منتهی در زمان ما این مسائل از یهود مکتبی بیرون و پای صهیونیسم بین الملل در میان است، صهیونیسم یهودی و صهیونیسم مسیحی در حقیقت یک حزب سیاسی است که نام مذهب را هم یدک می‌کشد؛ اینکه می‌بینیم مسیحیتی که اعتقاد دارد یهودیان عیسی بن مریم را کشته‌اند و با هم متحد می‌شوند و علیه اسلام به فعالیت می‌پردازند نشان می‌دهد عداوت و دشمنی ایشان با اسلام ربطی به مذهب آن‌ها ندارد، بلکه پشت پرده و کارگردان این جریانها حزبی به نام صهیونیسم بین الملل است و این مطلب بسیار روشن است دیدیم که یهودیان اصیل مقیم آمریکا علیه این اقدامات شرم آور و توهین به پیامبر اکرم تظاهرات کردند.

میزان بهره برداری دشمنان اسلام از این اقدامات توهین‌آمیز چیست؟
- درست است که این گونه اقدامات توهین آمیز به دین و ساحت پیامبر اکرم(ص) برای ایشان مایه عذاب دنیایی و اخروی است، اما وحدتی در جهان اسلام اتفاق افتاد، اتحاد بین شیعه و دیگر فرق اسلامی و بین اسلام و سایر ادیان نیز آشکار بود. مشاهده شد که در بعضی تظاهرات مسیحیان و یهودیان و... شرکت کردند و در حقیقت این امر موجب نوعی اتحادبین الادیانی شد و در نهایت به نفع اسلام شد.
اما چرا صهیونیسم و دنباله روهای او دست از این رویه بر نمی‌دارند؟
- این موضع گیریها و دشمنیها نسبت به اسلام، نشان از اهمیت و جایگاه اسلام است و اگر اسلام امری بی‌اهمیت بود، دشمن کاری با آن نداشت و به علاوه اسلام روز به روز در حال رونق و استقبال بیشتر است، دشمنان اسلام این جریانها را مشاهده می‌کنند، بنابراین ترس از گسترش اسلام دلیل دیگر این اقدامهای توهین آمیز است.

موضعگیری مسلمانان نسبت به این گونه مسائل باید چگونه باشد؟
- مسلمانان باید بیدار باشند. اگر زمانی این جمله معروف بود و می‌گفتند: «باطل به ترک ذکرش از بین می‌رود» اما این حرف کلیت ندارد، بلکه در موقعیت کنونی رسانه‌ها باید رسماً و با حجت و برهان با چاپ مقالات و مصاحبه‌ها به میدان بیایند و همچنین تظاهرات مردمی علیه این اقدامات صورت بگیرد. وظیفه همگان است که نسبت به این موضوع فریاد سر دهند و اگر حکمی که امام(ره) درباره سلمان رشدی صادر فرموده بودند اجرا شود شاید تا حدودی بتواند جلوی این جریانات را بگیرد اما دشمنان قسم خورده اسلام دست از دشمنی بر نمی‌دارند.

جایگاه و وظیفه حوزه و اندیشمندان نسبت به این گونه مسائل چیست؟
-حوزه‌های علمیه و اندیشمندان وظیفه بیشتری به دوش دارد و باید با روشنگری اهداف دشمن را برای مردم توضیح دهد و خود ایشان با دقت در علل این گونه تحرکات دقت کنند و عجیب است که این گونه تحرکات محدود به یک کشور نیست، بلکه در کشورهایی مانند دانمارک، فرانسه، آمریکا، انگلستان و... شاهد این تحرکات هستیم. از قدیم هم کتابهایی نوشته می‌شد، حدوداً 50 سال قبل کتاب عدالت اجتماعی سید قطب را ترجمه کردم و آن وقت هم سید قطب از کارهایی که هیأتهای تبشیری و مسیحی‌ها و یهودی‌ها علیه پیامبر و اسلام انجام می‌دادند و چهره خشنی از اسلام و پیامبر به جهانیان معرفی می‌کردند می‌نالید.
بنابراین وظیفه همگان بخصوص حوزه‌های علمیه و اندیشمندان روشنگری است. همچنین هنرمندان و نخبگان جهان اسلام باید چهره حقیقی اسلام را بر همگان روشن سازند. پیامبرخاتم(ص) در درجه اول رحمه للعالمین است و انبیاء الهی نیز این گونه اند و اگر درگیری هم ایجاد می‌شود، عارضی است. در تمام مکاتب آسمانی و ادیان الهی توهین به مذهبی که ریشه الهی دارد محکوم است.
حق متعال می‌فرماید: «پیامبر به آنچه از سوی پروردگارش بر او نازل شده، ایمان آورده است. و او، به تمام سخنان خود، کاملاً مؤمن میباشد. بقره 285» و همه مؤمنان نیز به خدا و فرشتگان او و کتابها و فرستادگانش، ایمان آوردهاند؛ و می‌گویند: ما در میان هیچ یک از پیامبران او، فرق نمی‌گذاریم و به همه ایمان داریم. ومؤمنان گفتند: «ما شنیدیم و اطاعت کردیم. پروردگارا! انتظارِ آمرزش تو راداریم و بازگشت ما به سوی توست». در آموزه‌های الهی و ادیان آسمانی هیچ فرقی بین انبیا نیست و اگر تورات و انجیل را نیز بخوانید در آنها به نقل از انبیا الهی نسبت به انبیاء گذشته توهین وجود ندارد.

/ 1 نظر / 6 بازدید